راز موفقیت

اعتماد به نفس

زنان قدرتمند و ثروت ساز - استقلال مالی زنان - رسیدن به ثروت


ناتانائیل براندن در کتاب روانشناسی اعتماد به نفس خود (six pillars of self esteem) به این موضوع پرداخته که شش پایه اصلی اعتماد به نفس چه هستند؟ از دیگر خواص سیر سیاه دکتر بیز خاصیت ادرار آوری آن بوده که به درمان یا جلوگیری از پیشرفت انواع بیماری های کلیوی کمک بسیار زیادی خواهد کرد. کمکم درک شنیداری ما پیشرفت میکند اما از آنجایی که از چیزهایی که شنیدیم و درک کردیم استفاده نمیکنیم یا به عبارت دیگر آنها را به زبان نمیآوریم، تغییر چندانی در روند پیشرفت مهارت صحبت کردن و مکالمهی ما ایجاد نمیشود. در رابطه، خودتان را مانند رویاهایتان ببینید و تصور کنید که تمام چیزهایی که میخواهید، امکانپذیر هستند. در نهایت اگر فکر می کنید که فرزند شما اعتماد به نفس پایینی دارد از متخصصین امر کمک بگیرید. 3- میخوام بهت یاد بدم چطوری با چند کار ساده ولی کارساز طوری اعتماد به نفس ت رو ببری بالا که بتونی به شغل های پر درآمد فکر کنی، بهشون دست پیدا کنی و حتی کسب وکار شخصیت رو شروع کنی! اکستنشنش تقریبا هرباکس ورودی متن در صفحه رو برای پیدا کردن غلط گرامری آنالیز میکنه و در کل اگر از داده هامون استفاده غیر معقول نمیکنند خدا خیرشون بده.


به عنوان ابزار من از گوگل شیت استفاده میکن برای ایجاد این فایلها و خوبیش اینه که همیشه و در همه جا در دسترس خواهد بود. شاید اگر بگم آشنایی و حضور در دوره های استاد میرصادقی برای من مثل معجزه بود اغراق نکردم. تمرکز اصلی این آموزش ارائه دوره مفید برای شروع آموزش مکالمه زبان انگلیسی است. برای سفر به این مناطق علاوه با وسایل نقلیه دیگر می توانید با خرید بلیط هواپیما ارزان از سفرمارکت نیز مسیر اصلی را طی کنید و سپس در محل دلخواه خود تجربه کمپ را آغاز کنید. اگر شما دایره لغات خوبی داشته باشید، مانع اصلی نوشتن شما نه کلمات بلکه قوانین حاکم بین کلمات هست، در واقع همون گرامر.فهمیدن گرامر سخت و حوصله سربر هست و کابوس واقعی تازه وقتی به سراغ آدم میاد که میخواد قوانینش رو اعمال کنه. در هنگام نوشتن ممکنه اخطار زردی نشون بده و بگه خطای پیشرفته دارید و شما بگید یا هاوکینز چه خطایی دارم و بعد چون نسخه ی پریمیوم ندارید که خطا رو ببینید ناراحت بمونید. یک زمانی میشد یک هفته نسخهی پریمیومشون رو به شکل آزمایشی داشته باشی(یا حداقل یه کلکی بود که میذاشت یک هفته نسخهی پریمیوم داشته باشی) و من تجربه کردم اون نسخه رو.


در مطلب پیش رو میتوانید جملاتی را که بزرگان، نویسندگان و خردمندان جهان درباره موضوعات مختلف بیان کردهاند را همراه ترجمه فارسی آنها مطالعه کنید. اگر شما هم مثل من در پیدا کردن این مشخصات مشکل دارید، این موضوع را در بخش نظرات مطرح کنید تا یک مقاله یا لیست از ویژگیهای مثبت افراد منتشر کنم و شما از میان آنها ویژگیهای خودتان را انتخاب کنید. گاهی این متنها مثل کامنتهای داخل کد یا کامیتها در دسترس تعداد زیادی آدم نیست و اعتماد به نفس بیشتری برای نوشتنشون داریم ولی خیلی اوقات هم متون قرار هست که منتشر بشن و این کار رو سخت میکنه. نه تنها در دوران مدرسه اطلاعات رو طبقه بندی شده مینوشتم(برای مرور و گاها تقلب) بلکه حتا الان هم تعداد خوبی فایل اکسل دارم که توش چیزهای فراموش شدنی مربوط به برنامه نویسی رو کپی کردم و اینطوری کمتر در حین مزاحم سرورهای استک اورفلو میشم و سریعتر به پاسخ میرسم. حتی در صورتی که آن شخص من را رد کند هم هیچ چیزی از غرور من کاسته نخواهد شد چرا که هم من و هم آن شخص از حق مسلم خود استفاده کرده ایم.


او را سرزنش و تحقیر نکنیم: بعضی والدین معتقدند اگر من بخواهم فرزندی توانا داشته باشم باید تمام اشتباهات او را تذکّر بدهم و آ ن ها را تصحیح کنم. هر والدی میخواهد فرزندی با اعتماد به نفس بالا داشته باشد، شما نیز میتوانید با به کارگیری نــکات حساس برای تربیت فرزند در بسیاری از مواقع بدون آن که خودتان بدانید بر فرزندتان تاثیر مثبت بگذارید. حتی زمانی که بحث راجع به موضوعات حساس و هیجانی است، بگذارید تا نوجوان شما بفهمد او را دوست دارید و مراقب او هستید. به عنوان یک دولوپر جاهای زیادی وجود دارن که باید در اونها باید به زبان انگلیسی بنویسم، داکیومنت کردن کدها، پرسش و پاسخ در استک اور فلو، نوشتن ریدمی برای گیتهاب، نوشتن پست برای مدیوم و حتا متن کامیتها. روشی که شما به کودک پاسخ میدهید، برای آنها دارای معانی زیادی است. فکر میکنم تعریفی که از اعتماد به نفس شد، هنوز هم برای بعضی از شما گنگ باشد. اما این دو کاملا با هم فرق دارند. نیازی نیست همیشه این تکرار با صدای بلند اتفاق بیفتد. هنگام راه رفتن ، پا را از زمین بلند کنید و سرعت راه رفتن خود را تا 25% افزایش دهید.


بچه ها با اطمینان بیشتر می دانند که چه کسی مسئول است و انتظار چه چیزی را دارد ، حتی اگر فرزند شما فکر می کند که قوانین خیلی سخت است، اما زمانی که شما قوانین را تنظیم و پیاده سازی می کنید و می خواهید که انجام شود، او به خودش در مورد آنچه که می تواند و نمی تواند انجام دهد اعتماد به نفس دارد. آیا واقعا بچه هایتان هم همین نظر را دارند ؟ یک بار هم که شده برای همه ما پیش اومده که خودمونو بخاطر کاری سرزنش کنیم یا حرف های نامربوط به خودمون بزنیم. نه تنها ناراحت نشدم، خجالت نکشیدم، بلکه عمیقا خوشحال شدم از این که فرصتی پیش اومده تا چیز جدیدی یاد بگیرم. چرا که رعایت نکردن آن از سوی همسر شما، در طولانی مدت باعث سرد شدن روابط شما خواهد شد. کمک زیادی به درونی شدن قواعد انگلیسی میکنه، طبعا پیپر ندارم که پشت ادعام بذارم اما به تجربهم اعتماد به نفس کنید، کتاب خوندن به شکل فوق العادهای اعتماد به نفس آدم رو در زبان انگلیسی بالا میبره و از اون مهمتر کمک میکنه قواعد رو به صورت ناخودآگاه متوجه بشیم.


ابزار دوم: گرامرلی نمیتونه همه ی خطاها رو بگیره. بنابر این در مواجهه با خطاها به گونهای رفتار نکنید که احساس کند به خاطر این خطا، ارزش او نادیده گرفته شده است. این روزها بازار کلاسهای آنلاین گرم است و از نکات مثبت آن هزینهی این دورههاست که در قیاس کلاسهای حضوری چیزی برابر با صفر است. این یک تکنیک شناخته شده به نام سایه (SHADOWING) است که این روزها اغلب مدرسان به تاثیر آن ایمان آوردهاند. شک نکنید با ایمان و امیدی که در دل دارید موفق میشوید و کوه مشکلات را پشت سر میگذارید. گفته میشود برای اینکه فردی بتواند به توانایی ها و استعدادهای خود ایمان بیاورد و انگیزه لازم برای انجام کارهای دلخواهش را به دست آورد، همین که یک بار مقابل آینه بایستد و جملهی انگیزشی مربوطه را به خود بگوید، کافی است. روانشناسان معتقدند فردی که اعتماد به نفس دارد کسی است که برای خودش احترام قائل است و خودش را دوست دارد و به هیچ عنوان اجازه نمیدهد کسی او را آزار دهد و از این جهت به توانایی خود بسیار اعتماد به نفس دارد. به تازگی والدین کارهای زیادی را در راستای محافظت از فرزندان خود انجام می دهند تا آنها دچار درد و مشکلات نشوند و همیشه با آنها با عشق و احترام رفتار می کنند.

+ نوشته شده در يکشنبه 7 آذر 1400ساعت 13:21 توسط محمود جولایی | | تعداد بازدید : 7